Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve – rozbor složení

0
1199
Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve - rozbor složení
Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve - rozbor složení

Přírodnější a nebo čistě přírodní kosmetice přichází na chuť čím dál více lidí. A já začínám asi určitě patřit mezi ně. Po přečtení několika knížek, článků a různých názorů na to, jak je klasická „chemická“ kosmetika škodlivá jsem se rozhodla, že do svojí kosmetické sbírky začnu zařazovat i přírodnější a nebo i čistě přírodní kosmetické produkty.

Momentálně používám několik čistě přírodních kosmetických přípravků, kde jsem si 100% jistá tím, že jsou opravdu čistě přírodní. Ale jak je to například u značky Alterra nebo Alverde, které se pyšní titulem přírodní?

Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve - rozbor složení
Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve

Dnes se podíváme na jeden výrobek od značky Alterra, která je dostupná v drogérii Rossmann a je podle mě velmi cenově dostupná. Ukáži Vám nejen složení, ale napíši Vám i můj celkový názor, na tento výrobek.

Alterra sprchový gel Bio limetka a Bio agáve

Sprchový gel jsem si pořídila úplnou náhodou. Všimla jsem si, že byl v regálu za nějakou akční cenu a když jsem viděla nápis Alterra – šla jsem se podívat. Zjistila jsem, že je to sprchový gel s vůní limetky a agáve a přesto, že tyto citrusové vůně moc nemusím, řekla jsem si, proč neudělat vyjímku a nevyzkoušet ho. Navíc za tu cenu (21,90 Kč), no nekupte to!

Škoda, že přírodní kosmetické výrobky nemají hezčí obaly. Kdyby měly obaly jako Balea, hned by byly i lépe viditelné a v koupelně by se lépe vyjímaly. Co myslíte? Obal je jednoduchý – nenadchne, neurazí.

Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve - rozbor složení
Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve

Musím říci, že sprchový gel má krásnou svěží limetkovou vůni. Hodí se zejména na léto, kdy se chcete sprchou osvěžit a ne zahřát jako v zimě. Má klasickou průhlednou gelovou konzistenci, dobře pění a opravdu moc krásně, svěže voní. Vysušování pokožky jsem nepocítila, ale nemohu Vám podat 100% objektivní názor na vysušování pokožky, jelikož se po sprše často natírám. 

Celkově bych ho zhodnotila jako klasický, dobrý, mírně nadprůměrný sprchový gel s krásnou svěží vůní citrusu. (mírně nadprůměrný proto, že ta vůně opravdu osvěží a líbí se mi i jeho složení)

Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve - rozbor složení
ukázka konzistence sprchového gelu

Složení sprchového gelu:

AQUA – voda

SODIUM COCO-SULFATE – sulfátovaný derivát mastných kyselin kokosového oleje

LAURYL GLUCOSIDE – cukerný tenzid (tenzid = látka aktivní na povrchu)

BETAINE – činidlo, pěnidlo

MARIS SAL – sůl z mrtvého moře

CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*  – citronový extrakt

AGAVE AMERICANA LEAF EXTRACT*  – výtažek z agáve listů

CYMBOPOGON FLEXUOSUS LEAF OIL – olej z citronové trávy

SODIUM PCA – sodná sůl, zvláčňuje

DISODIUM COCOYL GLUTAMATE – výtažek z kokosového oleje, zvláčňuje

SODIUM COCOYL GLUTAMATE – výtažek z kokosového oleje, čistí

ALCOHOL* – alkohol (přírodního původu, např. z květin)

PARFUM** – vůně

LIMONENE** – výskyt v citrusech, čistí

CITRAL** – výskyt v citrusech, aroma

LINALOOL** – alkohol z květin

CITRONELLOL** –  aromatická látka

GERANIOL** – aromatická látka z květin

 *Ráda bych Vás upozornila, že nevím, jak látky reagují ve vzájemném propojení. Podávám Vám pouze informace, které jsem si sama dohledala – ohledně jednotlivých konkrétních látek. Může se stát, že vysvětlení nějaké konkrétní látky špatně pochopím, ale snažím se, vyhledávat danou látku ve více zdrojích tak, abych Vám podala co nejpřesnější informace a abyste nemusely ztrácet čas jejím vyhledáváním a mohly si látky jednoduše projít v mém článku/článcích.

Alterra sprchový gel bio limetka a bio agáve - rozbor složení
složení sprchového gelu

 Já osobně si myslím, že složení tohoto sprchového gelu není vůbec špatné. Co si myslíte Vy?

Čtete si složení kosmetických výrobků nebo je Vám to jedno? Chcete nějaký další článek, ve kterém rozeberu složení nějakého dalšího kosmetického výrobku?

Těším se na Vaše komentáře!