Před cca čtvrt rokem jsem si sundala gelové nehty, po kterých jsem měla ty svoje v hrozném stavu. To se dá většinou očekávat. Gelové nehty jsem si nechala dát záměrně a to proto, že jsem se snažila dát svoje přírodní nehty do dobrého stavu, ale neustále to nešlo.

Už jsem byla opravdu zoufalá a chtěla jsem mít krásné nehty, které by se nelámaly a netřepily. Po gelovkách byly nehty ještě horší, čehož jsem si byla vědomá, protože jsem si je nenechávala dělat poprvé. Na chvíli jsem měla ze svých nehtů dobrý pocit a pak přišla taková malá “výzva” a to dát nehty do perfektního stavu. Protože jsem se zanedlouho rozhodla, že gelovky nechci – to jsem přesně já..

Řekla jsem si, že zkusím o nehty pečovat trochu jinak.

Na doporučení kamarádky Lenky, jsem si pořídila Biosil Plus. Pořídila jsem si nehtovou výživu La Chevre, o které jsem se dočetla, že je výborná a ještě jsem neočekávaně vyhrála přírodní balzám na nehty. Co víc si přát. Ale co myslíte, stačí to?

Péče o nehty – Biosil, La Chevre a přírodní balzám

Přestože jím velmi pestrou stravu a snažím se mít dostatek všech vitamínů – je možné, že mi ve stravě něco málo chybí. Biosil jsem dobrala skoro do konce, zbývá mi pár tobolek. Nebrala jsem ho pravidelně. Zpozorovala jsem, že mi nehty začaly růst velmi rychle. Zlepšení kvality nemohu zatím posoudit objektivně, protože mám na nehtech stále asi 2mm “špatných” nehtů z gelovek – na koneččích – takže je jasné, že tam se mi nehty třepit budou. Každopádně ho budu brát dál a budu Vás informovat o průběhu.

Péče o nehty Biosil, La Chevre a přírodní balzám
Biosil, La Chevre a přírodní balzám

La – Chevre nehtovou výživu jsem si pořídila na doporučení, která jsem našla na internetu. Je to jakási průhledná tekutina, kterou nanesete na nehty, necháte působit. Měla by se nanášet 2x denně a nehty by se neměly lakovat. Nebo je druhá možnost – nanést před lakováním – nechat působit – smýt a lakovat. A tak to dělám já. 

Péče o nehty Biosil, La Chevre a přírodní balzám
aplikace La Chevre nehtové výživy

Přírodní balzám používám, abych neměla vysušené nehty po odlakování. Nanáším ho na nehty i na nehtovou kůžičku a nechám působit někdy i několik hodin (přes noc).

Péče o nehty Biosil, La Chevre a přírodní balzám
aplikace přírodního balzámu na nehty

Biosil (zde) a výživu La Chevre si můžete pořídit v lékárně. Přírodní balzám si můžete pořídit buď od někoho, kdo jej vyrábí a nebo například od značky Saloos. Doma mám od této značky balzám na nehty také.

Biosil se dá sehnat za 60 Kč, Výživa La Chevre okolo 130 – 170 Kč.

Jak pečujete o své nehty Vy? Těším se na Vaše tipy!