Doma se mi začaly hromadit krabice od bot a od jiných věcí a nevěděla jsem, co s nimi a vyhodit jsem je nechtěla. Jednoho dne mě napadlo, co bych s nimi mohla udělat. Řekla jsem si, že krabice „ozdobím“, abych je mohla používat jako úložný prostor a nebo klidně i jako balení na dárky!

Pokud máte nějaký dárek, který není moc „skladný“ a špatně se balí, toto mi přijde jako skvělý nápad, jak dárek efektivně a hezky zabalit, aby vypadal skvěle i při jeho případné „netvárnosti“! 

Já osobně krabice využiji jako menší úložný prostor. Krabice vypadají krásně na poličkách, ale i ve skříni. Můžete si do nich uložit kosmetiku, fotografie, různé pomůcky, laky na nehty, tužky a nebo je třeba využít i jako úložný prostor na silonky! Já osobně vždycky silonky někam zašantročím a pak je nemůžu najít, když je zrovna potřebuji, takže proč to nevyužít i takto? 

DIY ozdobená krabice na dárky a jiné – například i jako menší úložný prostor! 

Vytvoření takové krabice je velmi jednoduché a zvládne to s trochou šikovnosti opravdu každá/každý z Vás!

Co budeme potřebovat?

krabici, balící papír, lepidlo, nůžky, pravítko, tužku. (popřípadě izolepu)

Ozdobená krabice na dárky a jiné
co budeme potřebovat

Postup:

1. Rozložíme si balící papír a pravítkem si naměříme jeho potřebnou velikost. Tužkou si označíme, kam až budeme potřebovat papír ustřihnout a papír vystřihneme.

Ozdobená krabice na dárky a jiné
potřebný kup balícího papíru

2. Krabici (nebo papír – záleží na Vás) si potřeme lepidlem. A opatrně přiložíme. Několikrát uhladíme, aby nám nevznikly bublinky a podobně.

Ozdobená krabice na dárky a jiné
krabice natřená lepidlem a aplikace papíru

3. Stejně postupujeme i u víka krabice – pokud nějaké máme :)

4. A je hotovo! Krabici necháme zaschnout několik hodin a poté ji můžeme oblepit například izolepou, aby se nám neodírala.

Ozdobená krabice na dárky a jiné
výsledek – hotová krabice

Já osobně si myslím, že je to skvělý nápad na to, jak využít nepotřebné krabice. Krabice můžete mít jak ve skříni, tak i na poličce a nebo do nich zabalit dárek!

Pokud by Vás to zajímalo – balící papír mám z drogérie Rossmann a stál mě 17,90 Kč!

Doufám, že se Vám moje DIY líbilo a že se těšíte na další! Napište mi, jestli rády tvoříte a jestli se Vám můj nápad líbí! Těším se na Vaše komentáře!