Z řady Garnier Essentials jsem v minulosti vyzkoušela čistící pleťovou vodu pro normální a smíšenou pleť, která byla také s detoxikačním výtažkem z hroznů a musím říci, že mi dost vyhovovala. Pořídila jsem si jí několikrát po sobě. Když jsem viděla v akci čistící pleťový gel ze stejné řady, řekla jsem si, že ho vyzkouším.

Garnier Essentials čistící pěnový gel

Na první pohled mě zaujalo balení produktu. Je velmi jednoduché, pěkné a vkusné. Líbí se mi aplikace gelu pomocí pumpičky a také průhledné balení, protože vidíte, kolik produktu uvnitř zbývá.

Co mě nemile překvapilo byla vůně produktu. Očekávala jsem, že gel bude vonět podobně jako pleťová voda. Ale to jsem se velmi spletla. Gel voní jako klasické tekuté mýdlo na ruce. Nemůžu si pomoct, ale prostě to z gelu cítím. Přitom vůně není špatná – je to hezká a sladká vůně – ale jelikož mi připomíná mýdlo na ruce, měla jsem zezačátku celkem strach, aplikovat si ho na pleť.

Garnier Essentials - čistící pěnový gel
garnier Essentials čistící pěnový gel

 

Garnier Essentials - čistící pěnový gel
swatch gelu Garnier

Počáteční strach z aplikace gelu odpadl, když jsem po několika použitích zjistila, jak je gel dobrý. Stačí malé množství gelu – mnohdy ani nemusíte naplno „pumpnout“, ale stačí jen napůl. Gel se hezky rozpění – ano sama vidím, že na fotce moc rozpěněný není, ale ve skutečnosti se rozpění opravdu poměrně dobře – a hezky se s ním čistí pleť. Vysušování ani podráždění pleti jsem nezaznamenala. Připadá mi, že pleť hodně dobře vyčistí. Po vyčištění gelu si pleť dočišťuji ještě pleťovou vodou.

Gel bych určitě doporučila. Je to rychlé, jednoduché a dobré řešení, jak si pleť večer nebo klidně i ráno vyčistit. Určitě jsou na trhu k dostání i lepší gely, ale tento bych přesto  zhodnotila jako velmi dobrý a cenově dostupný.

Tento výrobek si můžete pořídit v drogérii DMRossmann a Teta. Cena se pohybuje okolo 80 Kč

Máte nějaký výrobek z této řady Essentials, který Vám vyhovuje a nebo naopak nevyhovuje? A co máte od Garnieru rády?