Zase jsem jednou zabloudila do prodejny DM, kde jsem se chtěla jen podívat na to, co mají nového a jestli není něco zajímavého ve výprodeji a podobně. No a co myslíte? Narazila jsem na výprodejový stojan, kde bylo (mimo spousty jiných produktů k jídlu) toto italské risotto. No a protože se pyšnilo titulem BIO produkt, rozhodla jsem se – vyzkoušet ho.

Bylo ve výprodejovém stojanu proto, protože v koncem řijna končí spotřební doba. Což mi vůbec nepřekáží, protože jsem si ho měla v plánu hned druhý den připravit  k obědu. Jeho cena byla z 69, 90 Kč na pouhých 35 Kč. (článek jsem psala už dávno)

Italské risotto Biolinie
Italské risotto Biolinie

Italské risotto Biolinie 

Jelikož se jedná o BIO produkt – tak mě zajímalo, jaké má složení.

Složení je tedy následující: rýže Arborio, zeleninový bujón, sušená zelenina (rajčata, paprika, mrkev, cibule, petržel, celer, česnek), hřib pravý, jedlá mořská sůl, citronová kůra, koření (kurkuma, petržel list, bazalka)

Přestože houby nejím, zde jich bylo opravdu minimální množství a ještě k tomu byly nakrájené na velmi malé kousky, takže mi zas tolik nevadily.

Italské risotto Biolinie
ukázka složení sáčku

Příprava je velmi snadná. Směs se orestuje na olivovém oleji, přilije se 700 ml vody, přivede se k varu a následně se nechá 15-20 minut pod pokličkou vařit. Já jsem ho nechala vařit o trochu déle. Produkt by měl vystačit na tři porce – s tím souhlasím. Opravdu na tři porce vydrží. 

Italské risotto Biolinie
hotové italské risotto Biolinie

Musím uznat, že to není špatný výrobek. Ale určitě bych si ho za plnou cenu nepořídila. Na chuť to je zvláštní. Je to poměrně hodně výrazné, dost kořeněné a opravdu zvláštní – vím že už to opakuji po několikáté, ale jiné slovo mě nenapadá.

Znovu bych si to asi sama nepořídila, ale to neznamená, že je to špatný výrobek. Nejsem zvyklá na takové výrazné chutě, ale určitě se najde spoustu těch, kterým to bude chutnat. 

Znáte produkty značky Biolinie? Zkoušeli jste toto risotto a nebo jiný výrobek? Těším se na Vaše komentáře!