Dnes tu pro Vás mám otestované čtyři výrobky od značky Alverde. Značka Alverde je privátní značka kosmetiky DM a pyšní se titulem – přírodní. Většina výrobků této kosmetické značky je také označena logem Vegan, takže pokud tuto kosmetiku vyhledáváte, je to perfektní a cenově dostupná kosmetika právě i pro Vás.

Kosmetika Alverde – co jsem vyzkoušela já?

  1. Krém na citlivou pleť – Heřmánek

Věc, kterou automaticky očekáváte při koupi pleťového krému je hydratace. V tomto případě je hydratace výborná. Při roztírání krému vznikne na pleti bílý povlak, který jde však rychle rozetřít. Pleť je po nanesení krému znatelně hydratovaná. I po nanesení a vstřebání krému cítíte, že jste si obličej natíraly. Co musím krému trochu vytknout je to, že po něm pleť zůstane mírně lepivá. Není to však nic hrozného. Krém si občas nanáším i na oči a musím pochválit, že mi nedráždí ani oči ani pleť.  Pokud jde o jeho parfemaci, tak bych řekla, že voní velmi zvláštně. Je cítit po heřmánku, ale vůni bych popsala jako mírně „hořkou“ a „těžkou“.

V hlavní roli kosmetika Alverde
krém na citlivou pleť s Heřmánkem

V hlavní roli kosmetika Alverde
ukázka roztírání krému

  1. Tělové mléko – Kakaové máslo & Ibišek

Tělové mléko slibuje dlouhodobou hydrataci pokožky a je primárně určeno na suchou pokožku. První, co mě na tělovém mléku zaujalo, byla jeho vůně. Voní velmi zvláštně. Cítím v něm trochu sladkou vůni, ale také něco zvláštního asi právě Ibišek? Po rozetření mléka mám pocit, jako bych cítila vanilkové rohlíčky nebo nějaké sladké cukroví. Voní velmi příjemně. Kakaové máslo od Balea je při porovnání k tomuto tělovému mléku opravdu cítit chemií. Opět při roztírání vzniká mírný bílý povlak, který jde rychle rozetřít. Pokožka je hydratovaná velmi dobře a provoněná několik hodin.

V hlavní roli kosmetika Alverde
tělové mléko Kakao a Ibišek

V hlavní roli kosmetika Alverde
ukázka roztírání tělového mléka

  1. Olejová masážní koupel na nohy – Pinie & Citron

Olejíček voní sladce, přesto je v něm cítit citrus. Používám ho tím způsobem, že si do horké vody nakapu několik kapek olejíčku a namočím si nohy. Nohy pěkně zvláční a mírně hydratuje. Pokud olejíček pouze natírám na chodidla, moc mi nevyhovuje. Připadá mi, že neplní žádnou funkci. Chodidla mi nehydratuje, pouze na chvíli provoní. Takže můj názor je takový, že do vody bych ho určitě ráda doporučila, ale pro samotnou aplikaci na chodidla za mě nejspíš ne. 

V hlavní roli kosmetika Alverde
olejíček na nohy Pinie a citron
  1. Tělové mléko na opalování – Sensitive 30

Propadák. Pokud chcete hrát hlavní roli v nějakém filmu jako mrtvola, tak si ho určitě pořiďte. Jinak jedno velké NE. Krém se i při malém množství nepodaří rozetřít. Pokožka zůstává bílá a to velmi viditelně. Zkoušela jsem ho namíchat s přírodním levandulovým olejem – dal se rozetřít trochu lépe, ale opět byla pokožka bílá. Použila bych ho maximálně na nějaká spálená místa. Jediným plus shledávám to, že jsem ho pořídila v akci a to s 50% slevou. Ale to mi asi moc nepomůže, bohužel.

V hlavní roli kosmetika Alverde
tělové mléko na opalování pro citlivou pokožku

V hlavní roli kosmetika Alverde
ukázka aplikace mléka na opalování

V hlavní roli kosmetika Alverde
ukázka aplikace mléka na opalování – rozetření

V hlavní roli kosmetika Alverde
ukázka aplikace mléka na opalování – bílý film, který nejde rozetřít

Kosmetiku Alverde si můžete pořídit v drogérii DM.

Zde jsou přibližné ceny, za které se dají jednotlivé produkty pořídit: krém na pleť 75 Kč, tělové mléko 80 Kč, olejíček 20 Kč (v akci), krém na opalování 50 Kč (v akci).

Kupujete si rády výrobky Alverde? Máte nějaký oblíbený a nebo nějaký příšerný produkt, o kterém byste mi rády napsaly? Určitě se podělte o Vaše zážitky v komentářích, těším se!