Už delší dobu hledám vhodný makeup, který by mi pleť zmatnil alespoň po dobu několika hodin. Bohužel moje snaha o nalezení toho pravého je poměrně marná. Kdysi jsem používala makeup Revlon – variantu pro mastnou pleť, který byl sice skvělý, ale pleť mi neudržel bez viditelného lesku.

Poté přišly na řadu levnější varianty makeupů z drogérie, jako je značka NYC a nebo Dermacol. Vyzkoušela jsem i makeup z Avonu, jelikož jsem ho vyhrála. Ale že bych našla ten pravý, který by vyhovoval mé pleti naprosto perfektně, to se říci nedá.

Drtivá většina makeupů, které jsem vyzkoušela mi sice sedly – nedělaly mi na obličeji mapy, dobře se roztíraly, ale žádný matující efekt, ani podobný účinek jsem nepozorovala. Všechny makeupy fixuji už delší dobu pudrem Stay Matte od Rimmelu, který je moje stálice a miluji ho. Zkoušela jsem i nepudrovat – někdo to doporučoval, tak jsem to vyzkoušela. Efekt žádný.

Makeup Gabriella Salvete Matte foundation

Gabriella Salvete Matte foundation
makeup: Gabriella Salvete Matte foundation

Makeup jsem objevila poměrně náhodně. Opravdu velmi “neobvykle” jsem šla do drogérie – doufám, že také znáte velmi “neobvyklé” návštěvy drogérie.. a hledala jsem tam úplně něco jiného. Nakonec jsem se zastavila u regálu s kosmetikou Gabrielly Salvete, jelikož byly nějaké větší slevy.

Do oka mi padl makeup z nápisem “Matte” a tak jsem si ho zkusila na ruku, chvíli vydržela a pak se podívala na světle, jak vypadá. Zdál se jako velmi dobrý a tak jsem se rozhodla, že ho za tu cenu vyzkouším.

Gabriella Salvete Matte foundation
ukázka aplikátoru

Vybrala jsem si odstín 01 sandy – ano velmi nečekaně, ten nejsvětlejší. Makeup se velmi dobře roztírá a aplikuje na pleť. Do pleti se dá hezky vpracovat. Nezanechává mapy ani se moc neslévá. Pokud je velké horko, tak se mírně slévá, ale žádná hrůza.

Vytvoří na pleti velmi pěkný “matný” finish. Matný v uvozovkách proto, že na mě matný moc dlouho nevydrží – spíš tak půl hodinky, to je vše. Ale já už jsem zvyklá, že na mě matné nezůstane prostě nikdy nic… Krycí schopnost má střední. Nezakryje žádné velké nedokonalosti – na ty je potřeba použít korektor.

Ale přesto pleť pěkně sjednotí, zakryje drobné nedokonalosti a pleť vypadá po jeho použití velmi pěkně a přirozeně. Rozhodně nedělá masku. 

Gabriella Salvete Matte foundation
ukázka roztírání makeupu

 

rozt2
ukázka roztírání makeupu

Makeup bych určitě doporučila, pokud hledáte nějaký lehčí makeup, nepotřebujete zakrýt velké nedokonalosti, chcete pěkně sjednotit barvu pleti a dodat pleti pěkný nádech. S matovací schopností to u mě není velmi slavné, ale třeba zrovna Vám bude vyhovovat. Je to velmi individuální.

Pořídila jsem ho v drogérii Rossmann, za cenu do 180 Kč.

Jaký je Váš nejoblíbenější makeup? Doporučíte mi nějaký, který Vám udrží matnou pleť na několik hodin? Budu se moc těšit na Vaše názory a komentáře!