Mám tu pro Vás druhý článek o mých oblíbených čajích (první naleznete ZDE) a tentokrát se zaměřím na čaje bylinné.

Samozřejmě, že nejlepší variantou bylinného čaje je, že si bylinky samy natrháte a nasušíte. Já mám doma poměrně velké množství ručně natrhaných a usušených bylinek, ale přesto si bylinný čaj pořizuji i z obchodu. A pokud máte bylinné čaje rády, tak se pojďte inspirovat!

Moje oblíbené čaje – 2. část

Babička Růženka – Sedmero bylin s ženšenem

Poměrně výrazný čaj, který si myslím, že nebude chutnat každému. Já ho piji zejména v době, kdy jsem nachlazená a nebo když mi není dobře. Na jeho chuť jsem si zvykla a chutná mi nejvíce s medem. Čaj obsahuje rooibos, meduňku, fenykl, dobromysl, mateřidoušku, citronovou trávu, kořen ženšenu.

Babička Růženka – Heřmánek s medem a citrónem

Heřmánkový čaj mám velmi ráda a kupuji si ho pravidelně. Když jsem zahlédla kombinaci s medem a citrónem, rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Není špatný, ale více mi chutná klasický heřmánkový čaj. Tento mi chutná, když si do něj přidám ještě svůj med nebo citrón. Čaj obsahuje květ heřmánku, jablko, plod šípku, citronovou kůru, granulovaný med, aroma, pražený kořen čekanky, kyselinu jablečnou.

Babička Růženka – Sedmero bylin s echinaceou

Opět čaj, který určitě nebude chutnat každému. Je výrazný a má zvláštní chuť. Piji ho, když jsem nachlazená nebo když mi není dobře. Nejvíce mi chutná s medem – stejně jako čaj od Babičky Růženky – s ženšenem. Čaj obsahuje mateřidoušku, anýz, fenykl, květ heřmánku, echinaceu, tymián, květ měsíčku.

Moje oblíbené čaje - 2. část
Babička Růženka – sedmero bylin s ženšenem, Babička Růženka – heřmánek s medem a citrónem, Babička Růženka – sedmero bylin s echinaceou

Dukat – Heřmánek

Heřmánkový čaj si kupuji a piji velmi často. Chutná mi a navíc je výborný na nevolnosti, křeče, nachlazení a má protizánětlivé a desinfekční účinky. To ale určitě všechny víte. Čaj obsahuje květ heřmánku.

Panda Natur – Meduňka

Meduňkový čaj jsem si pořídila, protože jsem chtěla vyzkoušet nějaký nový bylinkový čaj. Velmi mi zachutnal. Ani jsem nečekala,, že bude tak moc dobrý. Meduňkový čaj je vhodný na uklidnění a dobré zažívání. Čaj obsahuje nať meduňky.

Moje oblíbené čaje - 2. část
Dukat – heřmánkový čaj, Panda Natur – meduňkový čaj

Čaje se dají sehnat v klasických supermarketech/hypermarketech, jako je například Tesco a Kaufland.

Všechny zde zmiňované čaje se dají sehnat do 20 Kč.

Moje oblíbené čaje – 1. část si můžete přečíst ZDE.