Nedávno jsem se Vás na Facebooku ptala, jestli by Vás zajímala moje večerní rutina neboli „my night routine“.  Vaše reakce byly pozitivní, což mě velice potěšilo – a tak jsem tu se slibovaným článkem, na toto téma.

Moje večerní rutina / my night routine

0042
Cien mléko, Garnier gel, Mixa micelární voda, Topvet olej, Eucerin oční krém, Dr.Max Tea tree oil, Maybelline balzám na rty

Co se večerního čištění pleti týče, tak se Vám k něčemu přiznám. Dříve jsem si na dokonale vyčištěné pleti nezakládala a šla jsem spát klidně i nalíčená. Postupem času a s přibývajícím věkem a novými zkušenostmi a radami z různých blogů jsem však tento postoj opustila a momentálně si na večerním čištění pleti poměrně zakládám.

Když už je opravdu nejhůř (což se moc nestává) a nechtějí se mi odličovat oči, tak si i přesto odlíčím pleť od makeupu a pořádně pleť vyčistím a oči si v nejhorším případě odlíčím ráno. Ale jak jsem psala, moc se mi to nestává. Přesto si myslím, že každá slečna to zná, protože občas jsou prostě chvilky, kdy se nám odlíčit nechce nebo usneme namalované a podobně :) Ale teď už se vrhneme na moji večerní rutinu.

1. Jako první si odlíčím oči a to většinou tímto jemným čistícím mlékem od Cienu, které je s vůní lotusu a hedvábí.

007
Cien jemné čistící mléko

2. Následně si celý obličej navlhčím a umyji čistícím pěnovým gelem od Garnieru s detoxikačním výtažkem z hroznů, který je vhodný pro normální a smíšenou pleť.

006
Garnier gel

3. Abych pleť pořádně dočistila, dám si na kosmetický tamponek micelární vodu od Mixy a obličej si s několika tamponky pořádně dočistím.

005
Mixa micelární voda

4. Protože hydratace obličeje je důležitá vrhnu se i na hydrataci. Musím se Vám přiznat, že v poslední době mám nějakou citlivou pleť, která nesnese skoro žádný krém. Zkoušela jsem asi tři krémy, ale po každém mě nepříjemně pálila pleť. Řekla jsem si, že na pleť tedy vyzkouším olej a to konkrétně broskvový olej od značky Topvet. Pleť si tedy chvíli masíruji tímto skvělým olejem a poté na ní přiložím jemně papírový kapesník, aby nasákl přebytečné zbytky oleje.

004
Topvet broskvový olej

5. Na oči a oční okolí poté používám oční krém od Eucerinu, který prsty jemně vklepu a následně promasíruji oči.

003
Eucerin oční krém

6. Na pupínky a další drobné nedokonalosti si lokálně aplikuji Tea Tree Oil z Dr. Max, který je naprosto bezkonkurenční. Dlouhou dobu jsem ho doma neměla, protože se mi rozbil a nebyla jsem schopná si ho jít koupit. Ale po přetrvávajících pupíncích na jednom místě jsem si ho koupit znovu zašla a už po první aplikaci vidím výsledky. Je naprosto skvělý a všem ho vřele doporučuji!

002
Dr.Max Tea tree oil

7. A abych měla i rty přes noc hydratované, nanáším si na ně balzám. Momentálně zkouším Baby lips od Maybelline, který byl v DM boxu.

001
Maybelline Baby lips

 Kde seženete zmiňované produkty?

  • Čistící mléko Cien – LIDL – (30 Kč)
  • Čistící gel Garnier – DM – (80 Kč)
  • Micelární voda Mixa – E-SHOP – (199 Kč)
  • Broskvový olej Topvet – E-SHOP – (106 Kč)
  • Krém na oči Eucerin – E-SHOP – (379 Kč)
  • Tea Tree oil Dr.Max – DR. MAX – (130 Kč)
  • Balzám na rty BabyLips Maybelline – E-SHOP – (79 Kč)

 

 A to je celá má večerní rutina. Budu moc ráda, když mi napíšete, jestli používáme něco stejného a nebo jestli jste něco z výrobků už také vyzkoušeli. Popřípadě mi dejte odkaz na článek, kde je Vaše večerní rutina, moc ráda se podívám! Pokud máte nějaký tip na článek, který byste u mě na blogu rádi viděli, budu ráda za Vaše tipy v komentářích!