Dnes tu pro Vás mám tak trochu „ozvláštněný“ článek,  jelikož jsem se s moji kamarádkou Lenkou z blogu U Sedmikrásky dohodla na takovém „úkolu“, kdy si každá z nás koupí něco z dekorativní kosmetiky od značky Alverde a tuto věc během měsíce listopadu vyzkoušíme a poté zveřejníme ve stejný den článek, abyste se ode mě z blogu mohli podívat i na její názor na něco z dekorativky Alverde a naopak z jejího blogu ke mě :)

Na přírodní vlně ft. U Sedmikrásky 

Můj dnešní článek se bude týkat stínů a rtěnky od již zmiňované značky Alverde. Obě věci jsem si zakoupila ve výprodeji.

DUO LIDSCHATTEN 52 NATURAL MOSS

Chtěla jsem již delší dobu vyzkoušet Alverde stíny a když jsem viděla tyto ve výprodeji, ihned jsem po nich sáhla. Vybírala jsem z množství barev, ale nejvíce mě zaujalo toto duo, které obsahuje jeden světlý stín a druhý tmavý.

a4
stíny Alverde

Začnu balením. Balení je jednoduché, obyčené a pro Alverde typické. Nezaujalo mě, ale ani neurazilo. Nápisy se mi neošoupávají, což beru jako plus a výhodu.

a2
stíny Alverde

První světlý stín je takové zvláštní světle šedé (opravdu mírně nazelenalé barvy) a obsahuje shimmer. Druhá barvička je matná tmavě hnědá barva (opět s mírným tónem do zelena), která mě právě velmi zaujala. Bohužel mě stíny zklamaly a to především při nanášení. Hnědý  stín se tak zvláštně „vrství“ a při líčení s ním mi vznikají tmavší a světlejší místa, která se dají jen těžko rozmazat nebo „doplnit“ stínem, aby to vypadalo dobře. Hnědý matný stín není skoro vůbec prášivý, což beru jako plus. Naopak světlý stín se nanáší poměrně dobře, hezky se s ním blendí, může se použít i pod obočí, ale co se týče prášivosti, tak bohužel docela práší. Není to tedy nic hrozného, ale prášivost tam je.

a5
ukázka stínů Alverde

 

a3
stíny Alverde

26 SOFTLY NUDE

Rtěnka má také obyčejné, klasické a typické „Alverďácké balení“, které opět nenadchne, ale ani neurazí. Co beru jako plus je to, že se mi nápisy ani samolepky neošoupávají, což jsem psala i u stínů.

a8
rtěnka Alverde

Rtěnka je světle hnědé „nude“ barvičky (mírně do růžova) a obsahuje stříbrný shimmer. Na rtech je velmi příjemná – přirovnala bych ji trochu k balzámu na rty. Na rtech bohužel hodně zvýrazňuje suchá a popraskaná místa a také zalézá do vrásek. Díky shimmeru se mi na rtech až tak moc nelíbí, ale na druhou stranu si myslím, že pokud budu mít líčení s tmavými matnými stíny, tak že se k nim tato nude shimmerová rtěnka bude hodit. Co se týče výdrže – je klasická, jako u normálních „levnějších“ rtěnek – tudíž – neočekávejte zázraky.

a6
ukázka rtěnky Alverde

A1
rtěnka Alverde

Celkově jsem z vyzkoušené dekorativní kosmetiky Alverde celkem v rozpacích, jelikož na jednu stranu mě něco potěšilo, ale na druhou mě i dost věcí zklamalo. V budoucnosti bych ráda vyzkoušela ještě i tvářenky Alverde, které by měly být hodně pigmentované a zaujaly mě hodně především na blozích.

Pokud si chcete pořídit stíny nebo rtěnku Alverde, můžete si je zakoupit v drogérii DM. Já jsem oba výrobky koupila ve výprodeji a to za cenu do 40 Kč.

Co si myslíte o dekorativní kosmetice od Alverde Vy? Máte nějaký kousek z dekorativní kosmetiky Alverde? Co se Vám naopak vůbec nelíbí nebo Vás zklamalo? Moc ráda si přečtu vaše názory a komentáře! :)