Recenze: Fitness Contours – zhubnout za 30 min?

0
229
Fitness Contours
Fitness Contours

Před pár dny jsem se sešla na kafe s kamarádkou, kterou jsem zhruba 2 měsíce neviděla. Překvapilo mě, jak dobře vypadala, kromě super líčení také viditelně zhubla.

Ptala jsem se jí, jak se jí to povedlo a začala mi nadšeně vyprávět, jak chodí cvičit do čistě dámského fitness centra. Zhruba za měsíc a půl zhubla přes 4 kg a hlavně se krásně zpevnila.

Neznám moc žen, které by byly spokojené se svojí postavou a ani já nejsem výjimkou. Proto jsem se na její doporučení zaregistrovala na Topcvičení.cz.

Nabízejí týden na zkoušku zdarma a z domova to mám kousek, tak jsem si řekla, že nemám co ztratit. Teď bych se s vámi ráda podělila o své první dojmy z cvičení.

Fitness Contours
Fitness Contours – cvičení pouze pro ženy, mužům vstup zakázán! :-)

Recenze na cvičení pro ženy – dámské fitness Contours

Nejdříve jsem se musela zaregistrovat na konkrétní hodinu a vybrat pobočku, kam chci chodit cvičit. Termínů bylo na výběr docela rozumné množství, takže jsem našla takový, který mi vyhovoval. Poté jsem vyplnila své údaje a vše odeslala.

Hned na další stránce mi poradili, co si mám vzít s sebou, takže jsem si mohla vše v klidu připravit. Překvapilo mě, že se mi po registraci nikdo neozval, z toho důvodu jsem si nebyla jistá, jestli se mnou počítají. V den D jsem však vyrazila i tak, řekla jsem si, že to zkusím a uvidím.

Vše bylo naštěstí v pořádku, a když jsem se na tuto věc později ptala, tak mi slečna vysvětlila, že na většině poboček vůbec nestíhají volat a občas jim selže technika a neodešle se ani potvrzovací e-mail. Takže pokud se vám to stane, nemusíte být vyděšené, trenérka na vás bude v domluvený čas čekat stejně jako na mě.

Fitness Contours
Fitness Contours – cvičebna je bohatě vybavena moderními přístroji

Ale vraťme se zpátky ke cvičení. Už když jsem vstoupila, velmi mile mě překvapilo, jaké má fitness Contours hezké prostory. Na stránkách jsem si sice prohlédla video, ale i tak mě to překvapilo. Vše bylo krásně čisté a útulné.

Trenérka se mnou vyplnila dotazník a začaly jsme cvičit. Ze začátku jsem měla strach, zda to vůbec zvládnu, protože nejsem žádný velký sportovec, ale po chvíli cvičení se obavy úplně vytratily. Trenérka mi vše ukázala, zodpověděla všechny otázky, a když jsem někde tápala, velmi ochotně pomohla. Z vlastní zkušenosti tak mohu říci, že cvičení v Contours zvládne opravdu každá žena bez ohledu na váhu a věk.

Fitness Contours
Fitness Contours – i přes velký počet stanovišť je ve cvičebně hodně prostoru

Jak cvičení pro ženy v Contours probíhá?

Cvičení probíhalo formou kruhového tréninku, při kterém jsme vystřídaly zhruba 16 stanovišť a na každém stanovišti cvičily necelou minutu. Vše velmi rychle uteklo, protože jsme střídaly posilovací stroje s různými druhy aerobního cvičení, což trénink hodně zpestřilo. Trenérka mi vysvětlila, že právě díky tomuto systému stačí cvičit jen 30 minut. Výsledky samozřejmě nejsou znát po prvním cvičení, ale už za měsíc by měly být vidět první změny. Samozřejmě hodně záleží na tom, jak často budu chodit cvičit.

Jak se mi ve fitku líbilo?

Zatím mám za sebou jen 3 návštěvy, ale jednou větou se dá říci, že mě dámské fitness zaujalo. Je však i pár věcí, které by stály za vylepšení. Jaké jsou plusy a mínusy tohoto cvičení?

Výhody fitness Contours

  • týden na zkoušku zdarma (k ničemu se neupisujete, když vám cvičení nevyhovuje, skončíte)
  • muži mají vstup zakázán – nikdo hloupě nekouká a neruší vás při cvičení
  • skvělý kolektiv a příjemný personál
  • cvičení, které mě baví
  • časová nenáročnost
  • hezké prostředí

Nevýhody fitness Contours

  • týden zdarma platí jen na 7 po sobě jdoucích dnů, nedá se rozdělit
  • výběr časů pro registraci na úvodní hodinu bývá často omezený (doporučuji registrovat s předstihem)
  • ve fitku je odpoledne poměrně hodně lidí – lepší je chodit ráno/kolem oběda
  • na webu se nesnadno hledá adresa pobočky – najdete ji až pod mapou ČR

Shrnutí

Zřejmě jste si všimly, že zatím nemám cvičení moc co vytknout – a máte pravdu. Se vším jsem velmi spokojená. Nevím, jak to bude po dvou měsících, ale pokud budu mít stejné výsledky jako kamarádka, už mě z Contours nikdo nedostane :-)

 ►►► ZDE SE MŮŽETE PODÍVAT, ZDA JE CVIČEBNA I VE VAŠEM MĚSTĚ ◄◄◄

A jak jste na tom s cvičením Vy? Cvičíte pravidelně a rády nebo se nutíte a pokaždé se musíte k pohybu dokopat?