Rtěnky Cien

0
2384
Rtěnky Cien - Vintage rose, Light coral
Rtěnky Cien - Vintage rose, Light coral

Poměrně velký boom přišel, když Lidl zavedl dekorativní kosmetiku Cien. Na hodně stránkách jsem viděla rtěnky, lesky na rty a řasenky. Ale já sama jsem je nemohla sehnat. Vždy, když jsem jela do Lidlu, tak tam nic nebylo. A tím nic myslím – ani ten samotný stojan.

Nakonec se mi čistou náhodou povedlo objevit stojan s dekorativní kosmetikou a tak jsem konečně měla možnost vyzkoušet, jaká je.

Rtěnky Cien 

Rtěnky Cien - Vintage rose, Light coral
rtěnky Cien v odstínech Light coral a Vintage rose

Jelikož byla většina produktů probraná, vybrala jsem si nakonec alespoň jednu rtěnku. A to odstín Vintage Rose. Když jsem zjistila, že její barva je skvělá a že i samotná rtěnka je poměrně fajn, rozhodla jsem se, vzít si ještě jednu. Koupila jsem si tedy odstín Light coral.

Bohužel jsem si nevšimla, že je rtěnka už otevřená a není zalepená fólií. Doma jsem jí tedy důkladně otřela a vydesinfikovala, abych jí mohla používat. Je škoda, že v prodejnách nemají testery rtěnek, protože pak to dopadá přesně takhle, že si nevšimnete, že někdo před Vámi výrobek otevřel a odnesete si domů už použitý produkt.

Rtěnky Cien - Vintage rose, Light coral
odstíny: 26 Vintage rose, 2 Light coral

Začnu balením rtěnek. Musím uznat, že na to, že je rtěnka velmi levná má poměrně hezké balení. Líbí se mi klasický černý obal a na něm obyčejný bílý nápis. I když je plastové a obávám se, že se mi časem rozbije. 

Pigmentace rtěnek je průměrná. Obě obsahují drobný shimmer. Rtěnky se příjemně nanáší, ale zvýrazňují suchá nebo popraskaná místečka na rtech a to poměrně dost. Také zalézají po nějaké době do vrásek. Takže doporučuji použít peeling na rty, před použitím těchto rtěnek. Nebo je v době, kdy máte hodně popraskané a suché rty, raději nepoužívat.

Výdrž je slabší, ale s tím jsem při koupi levné rtěnky počítala. Obě mají klasickou „rtěnkovou vůni“.  Jako povedenější se mi z těchto dvou zdá odstín Vintage rose, který mi také více sluší.

Rtěnky Cien - Vintage rose, Light coral
swatch: Vintage rose, Light coral

Celkově bych rtěnky zhodnotila jako poměrně povedené – vzhledem k jejich ceně. Pokud s rtěnkami začínáte, nebo si chcete pořídit jen nějakou na zkoušku, určitě jsou tyto levné rtěnky skvělým řešením.

Rtěnky seženete v prodejnách Lidl. Cena je 35 Kč

A jaký máte názor na Cien rtěnky Vy? Vyhovují Vám? Nebo jste ještě žádnou nevyzkoušely, ale chtěly byste? Budu se těšit na Vaše názory! Přeji Vám krásný zbytek dne!