Sébium maska Bioderma – mastná a smíšená pleť

2
761
Freeman pleťová maska avokádo a oves
Freeman pleťová maska avokádo a oves

Začátkem článku bych Vám ráda popřála hodně zdraví, štěstí a lásky do roku 2015 a také co nejvíce splněných snů :)

Masku Sébium od Biodermy jsem vyhrála v jedné blogové soutěži  a tak jsem byla samozřejmě velice ráda, že ji můžu vyzkoušet. Od Biodermy jsem zatím vyzkoušela jen micelární vodu, kterou jsem dostala k Vánocům. Je to ta klasická růžová – pro citlivou pleť. Dvě 500 ml balení mi vydržela  od prosince 2013 – srpen 2014, takže skvělé!

Sébium maska Bioderma – mastná a smíšená pleť

Prvním takovým detailem, který se mi moc líbí je to, že je maska v papírové krabičce. Na krabičce je složení masky a všechny podstatné informace. Samotná maska je pak v plastovém obalu, který má jakýsi „matný“ povrch a vzhled. Není to klasické lesklé plastové balení.

Maska má poměrně zvláštní konzistenci. Konzistenci nedokážu nějak blíže specifikovat  – je to takový „krémo-něco“,. Při roztírání tvoří maska opravdu velmi zvláštní vrstvu – podívejte se na obrázky, abyste si ji dovedli představit.

Maska by se měla nanášet v silné a rovnoměrné vrstvě. To je sice hezké, ale ona se moc rovnoměrně nanést nedá – díky její zvláštní konzistenci. Masku nenanáším v silné vrstvě, jelikož jsem zjistila, že mi pomáhá i v tenké vrstvě a tak maskou nechci zbytečně plýtvat. Po nanesení se mi občas stalo, že mě maska mírně pálila, ale žádné začervenání nebo podráždění jsem nepociťovala.

Měla by se nechat působit pět minut, poté krouživými pohyby odstranit, opláchnout, osušit. Při smývání masky cítíte, jako byste smývali něco, co je podobné krému – je to takové trochu „mastnější“. Z obličeje jde vrstva masky rychle a dobře odstranit.

Po smytí masky je vidět, ze z pleti odstranila přebytečný maz. Pleť je viditelně hezčí, matná a tak si myslím, že i póry jsou vyčištěné – přesně tak, jak maska i slibuje. Parfemace masky je příjemná. Pokud masku nanášíte ráno, pleť pak zůstane o kousek déle matná i po nanesení makeupu.

Celkově bych masku zhodnotila velmi pozitivně. Plní to, co slibuje a jsem velmi ráda, že jsem jí vyzkoušela. Seženete ji na internetu nebo v lékárně za cenu okolo 250-330 Kč.

Používáte něco od značky Bioderma? A s čím jste spokojené? Dáte mi tip na nějaký skvělý výrobek pro smíšenou a mastnou pleť? 

Těším se na Vaše komentáře!