V poslední době mi zachutnala bezmasá jídla a tak jsem se rozhodla, že bych mohla i Vám přinést inspiraci, co mi momentálně chutná a co ráda jím.

Hned na úvod bych ráda dodala, že nejsem striktní vegetarián. Momentálně sice maso několik měsíců nejím, ale pokud se k němu budu chtít vrátit a nebo budu mít pocit, že mi ve stravě něco chybí, tak je tu možnost, že se k němu vrátím. Myslím, že je to každého věc a tak to prosím respektujte. Pokud se Vám bezmasá strava zamlouvá – tak se inspirujte – pokud ne, tak článek jednoduše přeskočte :)

Jak jsem však již na začátku napsala – momentálně mi bezmasá strava chutná a tak Vám přináším 4 rychlá jídla, která si můžete připravit jednoduše a navíc se všechna jídla dají připravit do 30 minut, což je skvělé, co myslíte?

Tip na 4 rychlá vegetariánská jídla do 30 minut:

1. Rýže, sojové kostky s mrkví 

Jednoduše si orestuji rýži na trošce oleje, poté do ní přidám vodu a nechám rýži vařit. Mezitím si do mikrovlnky dám sojové kostky, které se zalijí horkou vodou a přidám do nich zeleninový bujon. (můžete i domácí zeleninový vývar – je to určitě lepší a zdravější) Nechám v mikrovlnce 13 minut. Poté kostky vyndám z přebytečné vody, nakrajím na menší kousky a dám na pánev, na které se mi mezitím restuje cibulka. Přidám koření podle chuti a přidám kousky mrkve. Orestuji. Následně ke konci přidám stroužek česneku a je to!

4 rychlá vegetariánská jídla
rýže, sojové kostky s mrkví

2. Bramborová kaše, tofu karbanátek, rajče

Nejprve si očistím brambory, nakrájím a dám do misky s horkou vodou – z konvice – a osolím. Vložím do mikrovlnky a nechám je tam 13 minut vařit. Mezitím si na rozpáleném oleji orestuji tofu karbanátek a nakrájím si rajče. Brambory vyndám z mikrovlnky, přidám k nim trochu másla, mléka a umixuji nebo rozmačkám. A je to!

4 rychlá vegetariánská jídla
bramborová kaše, tofu karbanátek, rajče

3. Osmažené brambory, okurka, dresing

Brambory si nakrájím, osolím a dám do horké vody – z konvice – vařit do mikrovlnky na 8 minut. Mezitím si udělám dresing ze zakysané smetany, česneku, pepře a soli. Nakrájím okurku nebo jinou zeleninu podle chuti. Nechám restovat cibulku. Vyndám brambory, přidám do cibulky a okořením, chvíli restuji. A je to!

4 rychlá vegetariánská jídla
osmažené brambory, okurka, dresing

4. Kuskus, bylinkové tofu s rajčetem

Dám si na pánev trochu oleje. V něm rozmíchám kuskus, zaliji horkou vodou – z konvice. Zamíchám a zakryji, nechám chvíli povařit – cca 3-5 minutek. Bylinkové tofu si nakrájím a dám na trochu oleje orestovat. Ke konci přidám rajčata. Osolím, opepřím nebo okořením podle potřeby a je to hotové! 

4 rychlá vegetariánská jídla
kuskus, bylinkové tofu s rajčetem

Tofu nebo tofu karbánátek si můžete zakoupit v menších obchodech a nebo například v Tescu. Cena se pohybuje do 40 Kč

Máte rády bezmasá jídla? Inspirujete se ode mě? Napište mi do komentářů. Těším se na Vaše reakce!