Velký boom přišel s knížkou „ Ve rtěnce je olovo“, kdy jsem měla chuť vzít všechnu svou kosmetiku a vyházet ji do koše (a podle článků na ruzných blozích jsem nebyla jediná).

Díkybohu mě to přešlo a místo toho, jsem se začala více zajímat o to, jakou kosmetiku si kupuji a z čeho je složená. Dnes tu pro Vás mám tip na tři výborné a 100% přírodní produkty, které jsou nejen cenově dostupné, ale také výbornými pomocníky v mojí kosmetické výbavě.

Tipy na čistě přírodní kosmetiku

Tea Tree Oil – Dr. Popov

Olej z australského čajovníku jsem si pořídila, protože jsem chtěla vyzkoušet, jestli je opravdu tak zázračný, jak se o něm píše. Aplikuji si ho běžně na pupínky a musím uznat, že pupínky skvěle vydesinfikuje, zmenší a rychleji uzdraví. Olej pomůže pupínek “vysušit”, takže pozor na to, abyste olej aplikovaly pouze na pupínek a ne na pleť okolo – jinak budete mít na pleti suchá místečka.

Při aplikaci mírně pálí a chladí, ale to mi vůbec nevadí, spíš naopak, že? Navíc se dá používat i při nachlazení jako kloktadlo. A nebo i teď v létě, při bodnutí  hmyzem. Pokud jde o jeho “vůni”, tak má velmi silnou, specifickou vůni. Určitě doporučuji vyzkoušet, na pupínky je to opravdu zázrak!

Dá se sehnat v každé lékárně a seženete ho do 100 Kč.

Složení: 100% olej z australského čajovníku

Tipy na čistě přírodní kosmetiku
tea tree oil – Dr. Popov

 

Tipy na čistě přírodní kosmetiku
ukázka aplikace tea tree oil

Kokosový olej – Alnatura

Ano. Jdu s tímto „zázrakem“ asi již pozdě. Dlouho jsem odolávala, než jsem si i já na vlastní kůži kokosový olej vyzkoušela. Toto je moje první balení a jsem nadšená.

Je naprosto výborný jako maska na vlasy. Aplikuji si ho do vlasů a to v poměrně velkém množství. Vlasy zabalím ručníkem a nechám působit tak dlouho, jak mi zrovna čas dovoluje. Čím déle – tím lépe. Vlasy výborně vyživí, ale neumastí. Jsou lesklé a viditelně zdravější. Používám ho momentálně raději, než klasické vlasové masky.

Použít se dá také na zuby. Měl by zabraňovat zubnímu kazu a ošetřit podrážděné dásně. Kokosový olej mám v oblibě také proto, že nádherně kokosově voní a já mám kokosovou vůni moc ráda!

Konzistence kokosového oleje se mění podle toho, jestli je teplo nebo zima. Při teplých dnech z něj budete mít klasický tekutý olej a při počasí chladnějším zase tuhý produkt, který se bude trochu hůře nabírat.

Dá se sehnat od 75 Kč – 200 Kč (podle obsahu balení a značky). Tento od Alnatury je k sehnání v drogérii DM.

Složení: 100% kokosový olej

Tipy na čistě přírodní kosmetiku
kokosový olej – Alnatura

 

Tipy na čistě přírodní kosmetiku
ukázka aplikace kokosového oleje

Bambucké máslo – Saloos

Nejprve jsem se poměrně zhrozila, když jsem viděla jeho konzistenci. Nedá se absolutně nabrat prsty. Je velmi tuhé a tak ho nabírám špachtlí a nebo obyčejnou lžící.

Vždy si naberu potřebné množství a používám ho na ztvrdlé paty nebo na celá chodidla. Chodidla skvěle hydratuje. Výborné je i na další suchá místa na pokožce. Mělo by pomáhat i lidem s ekzémem nebo jiným kožním problémem. Pokud hledáte nějakou vůni – nehledejte. Tento produkt je 100% přírodní a nemá žádnou “vůni”.

Seženete ho v drogérii DM, popřípadě v lékárně. Cena 80 Kč -100 Kč.

Složení: 100% bambucké máslo

Tipy na čistě přírodní kosmetiku
bambucké máslo – Saloos

 

Tipy na čistě přírodní kosmetiku
ukázka aplikace bambuckého másla

A ještě pro zlepšení nálady Vám přikládám fotku mého pejska, který takto čeká, až pro Vás dopíši recenzi a až se mu budu věnovat ♥

Tipy na čistě přírodní kosmetiku
pejsek

Pokud používáte nějaký čistě přírodní produkt a jste s ním spokojené – určitě mi ho doporučte v komentářích. Ráda vyzkouším něco nového.

Doufám, že se Vám moje tipy na čistě přírodní kosmetiku líbily! Budu se těšit na Vaše ohlasy!