Zdravé potraviny si kupuji již delší dobu, i když se musím přiznat, že určitě nejím jen zdravě. Čas od času si však nějakou zdravější potravinu dopřeji. Velmi ráda a často jím ovoce a zeleninu, oříšky a piji poměrně velké množství tekutin.

K hlavním jídlům si v poslední době hodně kupuji výrobky ze sóji. Kupuji si různé varianty tofu – natural, zeleninové, česnekové, lahůdkové, uzené a musím uznat, že nejvíce mi zatím chutnalo tofu česnekové. A protože se mi tofu pomalu a jistě „přejídá“, tak jsem se rozhodla vyzkoušet něco nového.

Tofu nugety se sýrem

Moc mě zaujal nápad nuget a také se mi líbily na první pohled. Rozhodla jsem se je tedy vyzkoušet. A jaké jsou, z čeho jsou složené a jak se připravují?

Nuget je v jednom balení celkem 16 ks. Já jsem Vám vyfotila pouze jednu část, protože druhou jsem již použila včera jako přílohu k omáčce. 

Tofu nugety se sýrem
tofu nugety se sýrem – obal

Nugety jsou velmi chutné. Nevím, jestli je v nich úplně cítit sýr, jelikož jsem je podávala ke koprové omáčce a nezkoušela jsem je samotné, ale i přesto mi velmi chutnaly a koupím si je někdy určitě znovu.

Tofu nugety se sýrem
tofu nugety se sýrem – zadní část obalu

Já osobně si  nugety vždy osmažím na trošce oleje a ihned podávám. Doporučený způsob je – ohřátí, opečení nebo fritování.

Tofu nugety se sýrem
osmažené nugety

Nugety jsou složené z: tofu, celozrnná strouhanka, sýr eidam 9%, sýr niva 9%, cibule, rostlinný olej, vaječná bílkovina, koření, sůl.

Nugety se dají sehnat v hypermarketu Tesco. (pokud nakupujete potraviny online můžete se podívat na tento ODKAZ, který Vás přesměruje přesně na tento výrobek) Cena se pohybuje kolem 45 Kč.

Pokud si tedy chcete třeba jen zpestřit jídelníček a nebo vyzkoušet něco nového, tak Vám tohle velmi ráda doporučím. Napište mi, jestli rády zkoušíte něco nového a nebo jestli jste tofu nugety už někdy měly. Budu se těšit na Vaše komentáře!