Vydělávej blogem – recenze knihy

0
577
Vydělávej blogem
Vydělávej blogem

Kniha Vydělávej blogem je určená všem blogerům a blogerkám, kteří si chtějí prostřednictvím svého blogu vydělávat. Sama autorka knihy Daniela Jelínková na webové stránce, kde se kniha prodává, uvádí:

„V knize se dozvíte přesné návody a postupy, jak je možné si prostřednictvím blogu vydělávat. Krok za krokem vás kniha provede všemi možnými formami a možnostmi výdělku. Dozvíte se, jak jednotlivé formy výdělku propojit s vaším blogem, čekají na vás konkrétní postupy, které pouze stačí vzít a použít na svém blogu.“

A jaká je skutečnost? Co mi přečtení knihy Vydělávej blogem přineslo? A jaký je můj subjektivní názor na ni?

Vydělávej blogem
Vydělávej blogem – moc pěkně „komixově“ zpracovaný obal knihy

Vydělávej blogem – recenze knihy

Nejprve musím přiznat, že mě kniha zaujala již na první pohled. Originální design obalu knihy mě velmi mile překvapil. Myslím, že tato kniha by se v knihkupectví mezi dalšími desítkami či stovkami dalších knih rozhodně neztratila.

Další plusové body dávám za velmi propracovaný obsah knihy. Samotný obsah, který je na 4 celé strany, shrnuje 8 kapitol knihy na celkových 226 stranách. Nejedná se tedy o žádnou útlou brožuru, ale opravdu nabitou knihu.

Vydělávej blogem
Vydělávej blogem – ukázka obsahu a předmluvy

Autorka v knize popisuje těchto 8 hlavních kapitol:

  1. Jak začít s blogem
  2. Jak vydělávat tím, co jste dosud dělali zadarmo
  3. Jak vydělávat na blogu prostřednictvím provizního marketingu
  4. Jak vydělávat (nejen) na blogu pomocí Youtube a natáčení videí
  5. Jak vydělávat na blogu prostřednictvím povolení reklamy z Google AdSense a Sklik Partner
  6. Ostatní možné formy výdělku prostřednictvím blogu a blogování
  7. Zákonná a účetní stránka vydělávání si na blogu
  8. Desatero úspěšného a výdělečného blogu

Podrobný obsah knihy naleznete zde.

Co se týká samotného obsahu knihy a jednotlivých kapitol, byla jsem mírně skeptická, aby kniha obsahovala skutečně konkrétní a praktické návody. Musím říct, že toto kniha splňuje na 100%. Ještě jsem se snad nesetkala s tak propracovanými a praktickými návody.

Už po přečtení první kapitoly si autorka v podstatě získala moji naprostou důvěru.

Vydělávej blogem
Vydělávej blogem – jedna z nejlepších kapitol celé knihy o vydělávání pomocí provizního marketingu

V první kapitole autorka mluví především obecně o blogu, a o tom, jak zvolit téma pro svůj blog, jak jej založit a jak je důležité také vědět, proč chceme blog psát a budovat. V této kapitole si přijdou na své ale nejenom ti, kteří o založení blogu teprve přemýšlejí, ale také ti, kteří již nějakou dobu blogují.

Ve druhé kapitole poté ukazuje jednotlivé možné formy výdělku prostřednictvím blogu. Tyto formy následně rozebírá v kapitole 3 až 6.

U každé možnosti výdělku na blogu autorka velmi podrobně popisuje, o čem tato forma či možnost je a jak ji propojit se svým blogem. Uvádí naprosto přesné postupy, vč. registrací do různých programů, jejich popisu a vysvětlení, jak vše funguje. Velmi pozitivně hodnotím také odkazy na různé služby, weby a blogy, které jsou v knize (potažmo v členské sekci v bonusech) uvedené.

Skvělým doplňkem je shrnutí vždy na konci příslušné kapitoly, jak daná forma výdělku funguje v praxi od A do Z.

Vydělávej blogem
Vydělávej blogem – veškeré možnosti výdělku na internetu jsou v knize skvěle vysvětlené

Sedmou kapitolu Daniela Jelínková věnovala tématu Zákonná a účetní stránka vydělávání si na blogu. U ní jsem se mírně „nudila“, i když je na jednu stranu super v tom, že zde autorka popisuje, jak si mohou vydělávat na blogu jednotlivé skupiny lidí – studenti, zaměstnaní lidé, maminky na mateřské atd. – a aby měli vše účetně správně a vydělávali si zákonným způsobem. Na druhé straně, jelikož jsem tuto kapitolu četla celou, tři čtvrtě věcí se mě v ní netýkalo, proto to slovo „nudila“.

Autorka zde rozebírá ale i hodně diskutované téma Identifikované osoby a podnikání. Takže zde odpověď najde určitě mnoho studentů, kteří tápou například v problematice vydělávání si na blogu a Google AdSense. Moc se mi líbí závěr této kapitoly ve stylu „nejčastějších otázek“, což je naprosto skvělé shrnutí celé kapitoly.

Závěrečná kapitola je věnována Desateru úspěšného a výdělečného blogu, což je takovým příjemným přehledem věcí, které jsou na blogu důležité.

Vydělávej blogem
Vydělávej blogem – kniha obsahuje spoustu zajímavých informací i pro YouTubery

Ze všech osmi kapitol mě nejvíce zaujala ta třetí, ve které autorka vysvětluje, jak si vydělávat na blogu prostřednictvím provizního marketingu. Tato kapitola mě doslova dostala a nadchla.

Hodně mě také zaujalo, že autorka v knize nepopisuje jenom jednotlivé formy výdělku, ale o blogu mluví i z širšího hlediska. Zabývá se tím, jak psát úspěšný blog, jak správně napsat recenzi, příběh, jak vůbec také zvolit téma pro svůj blog a jak blog založit, jak psát nadpisy článků tak, aby čtenáře zaujaly. Opravdu super. Toto mě velmi mile překvapilo.

Vydělávej blogem
Vydělávej blogem – zadní část obálky knihy s fotem autorky

Moje hodnocení knihy je takové, že jsem z ní opravdu nadšená. Obsahuje konkrétní postupy vysvětlené na konkrétních příkladech, praktické návody, které jsou velmi podrobně popsané. Třešničkou na dortu jsou také bonusy ke knize, které jsem obdržela díky tomu, že jsem si knihu objednala online.

Kniha je podle mě vhodná nejenom pro ty, kteří o vydělávání si na blogu teprve přemýšlejí a chtějí začít. Ale také pro ty, kteří už na svém blogu vydělávají. Myslím, že i jim se bude hodit spousta užitečných tipů, návodů a rad, které jsou v knize uvedené.

Knihu zakoupíte za 439 Kč ve specializovaných knihkupectvích nebo si ji můžete objednat přímo na stránkách knihy, kde navíc ke knize obdržíte zdarma bonusy v hodnotě 990 Kč (doporučuji).

►►► KNIHU NEJVÝHODNĚJI SEŽENETE I S BONUSY NA TĚCHTO STRÁNKÁCH ◄◄◄ 

A co Vy? Znáte tuto knihu? Pomohla Vám s vyděláváním na blogu stejně jako mně?